Na domácím stadionu v Ústí nad Orlicí odstartovalo v sobotu 16. května 1. kolo společného krajského přeboru družstev mužů a žen Pardubického a Královéhradeckého kraje. Domácí TJ Jiskra Ústí nad Orlicí vstoupila do soutěže výborně, když mužské i ženské družstvo v úvodním kole zvítězilo.
Mužské družstvo TJ Jiskra Ústí nad Orlicí nasbíralo 198 bodů a s výrazným náskokem zvítězilo před Poličkou (131 b.) a Chrudimí (122,5 b.). Ústečtí tak hned v prvním kole potvrdili ambice bojovat o návrat do vyšší soutěže, ve které působili ještě v loňské sezoně. Do baráže o postup přitom postoupí pouze vítěz celé soutěže, a právě Ústí si po úvodním kole vytvořilo velmi silnou výchozí pozici.
Mezi nejlepší individuální bodaře domácího týmu patřili Daniel Razým a Šimon Matějíček, kteří zapsali po 22,75 bodech, Marek Fajfr přidal 21 bodů a výrazně pomohli také Jiří Kyral (16 b.), Jan Šimůnek (15 b.) nebo Matyáš Razým (13 b.).
Výborně si vedly také ženy TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, které zvítězily se ziskem 158 bodů před ISCAREX Česká Třebová (143 b.) a Litomyšlí (139,5 b.). O domácí triumf se nejvíce zasloužila zkušená Iva Skalická s 22,75 body, následovaná trenérkou Štěpánkou Röszlerovou (19 b.) a Nelou Plívovou (17,75 b.). Důležité body přidaly také Vendula Pospíšilová (13,5 b.), trenérka Petra Šmídová (13 b.) a Kristýna Báníková (11 b.).
První kolo tak vyšlo domácím družstvům na jedničku. Sezona je ale teprve na začátku a na povedený vstup bude potřeba navázat i v dalších kolech, kde budou chtít ústečtí atleti potvrdit svou formu a udržet průběžné první příčky.





















